Nowość:

  WIADOMOŚCI  > M Park Bogatynia – kolejny, łącznie 53 park handlowy LCP Properties pod marką M Park.Otwarcie: II kwartał 2025... - WIADOMOŚCI

LCP Properties podpisuje umowy z Pure City na instalację 80 stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenach swoich M Parków

LCP Properties podpisuje umowy z Pure City na instalację
80 stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenach swoich M Parków

 

LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych zakończył z sukcesem pierwszy etap swojej strategii w zakresie ESG zmierzający do powszechnego udostępnienia na terenie swoich nieruchomości stacji ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki podpisanej umowie z Pure City łącznie 80 urządzeń tego typu zostanie zainstalowanych bezpośrednio przy M Parkach. Pierwsze z nich powstaną na terenie budowanych aktualnie M Parków w Redzie, Iławie oraz Łochowie. LCP intensyfikuje swoje działania w tym zakresie, prowadząc rozmowy także z drugim dostawcą ładowarek, co jest wynikiem rosnącego nieprzerwanie popytu na tego typu usługę.

 

Stacje ładowania od Pure City to model EVB Advert AC, wolnostojący, dwustanowiskowy o mocy 22kW każde. Są również wyposażone w nowoczesne ekrany LED 55”, na których są wyświetlane informacje i reklamy.

 

„Ładowarki elektryczne to dla nas bardzo ważny temat i kolejny krok w szeroko rozumianym spektrum inicjatyw pro-ekologicznych, które wdrażamy na terenie naszych nieruchomości. Mając na uwadze wielkość portfela LCP rozsianego na terenie całego kraju, zdecydowaliśmy projekt ten podzielić pomiędzy dwóch operatorów. Dziś mamy przyjemność zainicjować współpracę z pierwszych z nich - Pure City”, skomentowała Magdalena Kowalewska, COO, LCP Properties w Polsce. „Temat ładowarek to ukłon LCP w stronę naszych klientów, rosnącej liczby samochodów elektrycznych na naszych ulicach  i przykład szerzenia dobrych praktyk. Naszym celem jest udostępnienie łącznie niemal 400 stanowisk do ładowania w ramach portfela LCP w Polsce”, podsumowała.

 

“Cieszymy się, że możemy wspólnie z LCP Properties tworzyć nową jakość w obsłudze klientów i rozwijać dobre praktyki pro-ekologiczne. Zielone ekoelektrostacje PureCity dają możliwość prowadzenia działań komunikacyjnych i promocyjnych na ekranach cyfrowej reklamy zewnętrznej (digital OOH) z obszaru ESG firmom, samorządom  i instytucjom, a jednocześnie stanowią realną korzyść dla konsumentów, umożliwiając im ładowanie aut elektrycznych zielonym, certyfikowanym prądem. Nasze unikalne na rynku ekoelektrostacje służą nie tylko kierowcom aut elektrycznych, ale wszystkim odwiedzającym parki handlowe. Wyświetlane na nich treści będą obejmowały bieżące informacje, reklamy oraz materiały edukacyjne, co ułatwi klientom zapoznanie się z ważnymi i ciekawymi dla nich treściami”, skomentował Wojciech Bieńkowski, CEO Pure City.

 

Dwustanowiskowość każdego z urządzeń oznacza, że dzięki współpracy z Pure City na parkingach przyległych do M Parków pojawi się łącznie aż 160 miejsc do ładowania samochodów. Implementacja projektu rozpocznie się od trzech lokalizacji LCP, gdzie aktualnie budowane są M Parki,  tj. w Redzie, Łochowie i Iławie. W przypadku pozostałych nieruchomości, tam gdzie będzie możliwe podłączenie do istniejącej stacji – czas wykonania i uruchomienia ładowarek potrwa do 8 miesięcy. W przypadku konieczności wystąpienia o nowe warunki przyłączeniowe, czas realizacji zajmie do 15 miesięcy.

 


Aktualności

Zobacz nasze wszystkie projekty

 

Pokaż

Kontakt

 

Sekretariat

+48 22 314 69 07

office@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni w parkach handlowych

+48 691 505 506

najem@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni magazynowych w Multipark (SBU)

+48 691 499 066

kbiedrzycka@lcp.pl