Nowość:

  WIADOMOŚCI  > LCP niemal na finiszu komercjalizacji M Park Pionki – podpisane umowy z CCC oraz Xtreme Fitness ... - WIADOMOŚCI

Dynamiczny początek roku Grupy LCP

Nowy rok, LCP Properties rozpoczyna pracowicie. Ostatni tydzień minionego roku oraz pierwsze tygodnie stycznia pozwoliły sfinalizowalizować firmie szereg transakcji zakupu nieruchomości oraz terenu pod kolejne inwestycje grupy .

Zakupiony przez Grupę LCP w grudniu Park Handlowy Prudnik, to już 70. projekt w portfelu nieruchomości inwestora. Obiekt zlokalizowany jest  u zbiegu dróg krajowych nr 40 i nr 41, tuż przy wjeździe do miasta od strony Opola. Sąsiaduje z restauracją McDonald’s i stacją benzynową Shell. Zapewnia największą przestrzeń handlowo-usługową w regionie.  

Retail Park w połączeniu z operatorem spożywczym, Biedronką, oferuje ponad 8,500 mkw. Jest skomercjalizowany w 100%. Ten jednopoziomowy kompleks budynków ma obecnie 13 najemców, m.in. Biedronkę, Sinsay, 4F, 50 Style, Pepco, Top Secret, Martes Sport, Pet Shop, Kik, CCC, Smyka oraz sklepy Deichman i Rossmann.

 

Obiekt wyróżnia dostęp do parkingu na 500 samochodów z wyodrębnionymi miejscami dla rowerów. Dodatkowym atutem powstającego obiektu będzie sklep budowlany Bricomarché, którego otwarcie planowane jest na koniec tego roku. Zaoferuje on dostęp do szerokiego asortymentu produktów dla domu i ogrodu.

Kolejną nieruchomością, którą grupa LCP zakupiła na koniec 2021 roku, jest sklep spożywczy Biedronka zlokalizowany w Warszawie. Wkrótce po zamknięciu transakcji w stolicy, Grupa LCP pozyskała kolejny, mały park handlowy znajdujący się mniejszej miejscowości w województwie lubelskim. Obiekt posiada trzech najemców i zlokalizowany jest przy dużym markecie spożywczym.

W styczniu, Grupa LCP zakupiła działkę o powierzchni ponad 2,4 ha. pod projekt parku handlowego, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku.

 

Projektowany park handlowy będzie miał powierzchnię około 7,600 mkw. GLA, a głównym operatorem spożywczym będzie sklep Biedronka.

 

W mijającym tygodniu inwestor zakupił również w pełni skomercjalizowany projekt z pozwoleniem na budowę w miejscowości Lubawa. Powstanie on w sąsiedztwie sklepu LIDL a jego deweloperem będzie Grupa LCP.

 

Grupa LCP planuje do końca lutego zakup kolejnych trzech projektów, które znacząco wzmocnią portfolio posiadanych nieruchomości.

2021 rok był dla LCP intensywny i obfitował przede wszystkim w transakcje zakupowe. W 2022 roku planujemy ekspansję w projekty deweloperskie, których przykładem są już obecnie realizowane przez nas projekty SBU w Bydgoszczy i Gdańsku. Mamy w planach kolejne projekty budowlane. Dzięki nim wartość naszych inwestycji w Polsce, na koniec 2022 roku osiągnie 450mln EUR – podkreśla Krystian Modrzejewski, Group Operations Director

W planach Grupy LCP znajdują się kolejne transakcje, zarówno zakup gotowych projektów, jak i terenów pod inwestycje. Zaangażowanie na rynku deweloperskim pozwoli równocześnie na zdecydowane poszerzenie oferty całego portfela nieruchomości. Spodziewamy się, że efektem tego w 2023 r. wartość wszystkich naszych projektów posiadanych w Polsce przekroczy 500 mln EUR.

 


Aktualności

Zobacz nasze wszystkie projekty

 

Pokaż

Kontakt

 

Sekretariat

+48 22 314 69 07

office@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni w parkach handlowych

+48 691 505 506

najem@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni magazynowych w Multipark (SBU)

+48 691 501 502

jkokiernak@lcp.pl