Nowość:

  WIADOMOŚCI  > LCP niemal na finiszu komercjalizacji M Park Pionki – podpisane umowy z CCC oraz Xtreme Fitness ... - WIADOMOŚCI

EMKA faza 2 w Koszalinie rozpoczęta

LCP startuje z rozbudową galerii EMKA - Retail Park jako II faza projektu

Grupa LCP — właściciel koszalińskiej Galerii Emka, rozpoczyna właśnie rozbudowę projektu o nowoczesny Retail Park. Będzie on stanowił uzupełnienie istniejącej już galerii, a obecnie dostępną szeroką ofertę znacznie rozszerzy o funkcje life-stylowe.

 

Galeria Emka to pierwsze centrum handlowe w Koszalinie, o świetnej lokalizacji i zróżnicowanym przekroju najemców. W 2017 roku Galeria Emka została gruntownie zmodernizowana i unowocześniona przez jej Właściciela, grupę LCP. Centrum posiada znakomitą ofertę najemców dostosowaną do potrzeb 50,000 ludzi mieszkających w bezpośrednim zasięgu oddziaływania galerii, a także nadmorskich turystów corocznie odwiedzających Galerię podczas sezonu wakacyjnego.

W czerwcu 2021 Zarząd LCP podjął decyzję o rozpoczęciu rozbudowy Galerii. Kolejna faza zakłada budowę 2-kondygnacyjnego budynku parku handlowego, o powierzchni prawie 10.000 mkw. Nowi najemcy uzupełnią ofertę galerii o funkcje rozrywkowo-wypoczynkowe z których ponad 2.000 mkw. zajmie nowoczesny klub fitness Just Gym, a kolejne 2.200 mkw. kino Helios z kilkoma salami projekcyjnymi, w tym dwoma klasy premium. Oprócz wymienionych najemców, retail park będzie oferował sklepy i usługi szerokiego grona wiodących marek sieciowych obecnych na polskim rynku. Przykładem jest Sinsay, który zajmie w nowej fazie powierzchnię ponad 1200 mkw. i będzie tym samym największym sklepem marki w całym regionie.

Obecnie jest już wynajęte ponad 65% powierzchni centrum a w najbliższym czasie oczekujemy podpisania kolejnych umów z wiodącymi markami na rynku. Co najważniejsze projekt rozbudowy posiada ważne Pozwolenie na Budowę, a LCP kończy przetarg na Generalnego Wykonawcę całej rozbudowy.

"Okres lockdown’ów bardzo dobrze wykorzystaliśmy na przygotowanie i optymalizację projektu co pozwoli nam na jego ukończenie i oddanie do użytku w II połowie 2022 roku. Pracujemy nad projektami na obszarze całego kraju, o których już wkrótce będziemy mogli powiedzieć więcej" – mówi Jarosław Kotyna, Development Director z firmy LCP

 

Po rozbudowie kompleks Galerii Emka będzie oferował ponad 70 sklepów, w tym nowe sklepy wielkopowierzchniowe, które będą dostępne retail parku. Wraz z 800 mkw. powierzchni biurowej, multipleksem, food-courtem i salonem fitness Galeria Emka wraz z dobudowanym parkiem handlowym, będzie oferować ponad 25,000 mkw. GLA powierzchni handlowo-usługowej dostępnej dla mieszkańców Koszalina oraz turystów.

 

EMKA wraz z Retail Parkiem będą tym samym stanowić wiodący, wielofunkcyjny i ponadczasowy projekt najnowszej generacji, łączący funkcje zaspokajania codziennych potrzeb oraz weekendowych rozrywek w regionie. Liczymy, że ten niezwykle nowoczesny projekt będzie ważnym punktem na mapie miasta nie tylko dla mieszkańców, ale też odwiedzających okolice województwa zachodniopomorskiego turystów, dla których jak co roku Właściciel Galerii przygotował masę atrakcji w okresie wakacyjnym.

 

Otwarcie rozbudowy planowane jest na koniec 2022 roku.

 

Grupa LCP oprócz aktywnego inwestowania w działające obiekty, planuje rozwijać działalność w segmencie deweloperskim i zachęca do współpracy wszystkich agentów i właścicieli gruntów komercyjnych, którzy mogą zaoferować swoje produkty i usługi przy projektach typu Retail Park oraz Small Business Units.

 


Aktualności

Zobacz nasze wszystkie projekty

 

Pokaż

Kontakt

 

Sekretariat

+48 22 314 69 07

office@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni w parkach handlowych

+48 691 505 506

najem@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni magazynowych w Multipark (SBU)

+48 691 501 502

jkokiernak@lcp.pl