Nowość:

  WIADOMOŚCI  > LCP niemal na finiszu komercjalizacji M Park Pionki – podpisane umowy z CCC oraz Xtreme Fitness ... - WIADOMOŚCI

LCP Properties z kolejnym pozwoleniem na budowe dla magazynu typu SBU w Gdańsku

LCP Properties z kolejnym pozwoleniem na budowę dla magazynów typu SBU – start projektu Multipark Gdańsk

 

LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych oraz rozwijający działalność w sektorze małych powierzchni magazynowych (SBU) pod marką Multipark otrzymał kolejne pozwolenie na budowę projektu tego typu, tym razem w Gdańsku. Multipark Gdańsk w pierwszym etapie to ponad 5.400 m kw. GLA z osiemnastoma modułami. Otwarcie projektu planowane jest na IV kwartał 2024.

 

Multipark Gdańsk powstanie w zachodniej części miasta, przy ulicy Szczęśliwej, tuż obok węzła komunikacyjnego z drogą ekspresową S6. W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa budynki z łącznie osiemnastoma modułami i GLA na poziomie 5.400 m kw. Po ukończeniu pierwszego etapu, LCP zakłada także realizację drugiego. Otwarcie nowego SBU pod marką Multipark planowane jest na IV kwartał 2024 roku.

 

„W pierwszych tygodniach roku utrzymujemy wysokie tempo działania z końcówki 2023– w przeciągu bowiem zaledwie jednego miesiąca otrzymaliśmy pozwolenia na budowę dwóch odrębnych Multiparków, najpierw w Sosnowcu, a teraz Gdańsku. Tym samym niemal równolegle wchodzimy na plac budowy na dwóch krańcach Polski”,

 

skomentowała Magdalena Kowalewska-Kasperowicz , COO, LCP Properties w Polsce.

 

„Wydarzenia ostatnich miesięcy w LCP doskonale ilustrują to, o czym tak często mówimy – jesteśmy mocno skoncentrowani na wzroście, a na rozpoczęty już rok 2024 patrzymy optymistycznie, przez pryzmat dużych możliwości dalszego naszego rozwoju”,

 

dodała.

 

Lokale w magazynach typu SBU, dostępnie wraz z nowoczesną powierzchnią biurową są najczęściej wykorzystywane na potrzeby powierzchni wystawienniczej, logistyki ostatniej mili, powierzchni magazynowej, usługowej, sklepu internetowego czy punktu odbioru detalicznego.

 

Ciekawym aspektem realizowanego projektu w Gdańsku jest fakt, że w efekcie udanej współpracy z Urzędem Miasta Gdańska, LCP zdecydowało się na udostępnienie części swojego terenu w Gdańsku na poczet realizacji ważnej inwestycji miejskiej, ciągu pieszo-rowerowego, który będzie stanowił bezpośrednie połączenie między kładką nad Obwodnicą Trójmiasta, a kluczową stacją PKM Gdańsk Kiełpinek. Co więcej, LCP będzie współfinansować tę inwestycję, przeznaczając na ten cel 500.000 zł.

 

Przedsięwzięcie to ma na celu poprawę infrastruktury pieszo-rowerowej w regionie, jak również ma stanowić ułatwienie, jak i zachęcenie mieszkańców do korzystania z ekologicznych środków transportu.


Aktualności

Zobacz nasze wszystkie projekty

 

Pokaż

Kontakt

 

Sekretariat

+48 22 314 69 07

office@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni w parkach handlowych

+48 691 505 506

najem@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni magazynowych w Multipark (SBU)

+48 691 501 502

jkokiernak@lcp.pl