Nowoczesna Galeria Handlowa zlokalizowana jest przy ulicy Jana Pawła II, w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Władysława IV.
W centrum znajduje się blisko 70 lokali handlowych, z których największym w budynku jest supermarket sieci Stokrotka. Jest to 3-kondygnacyjne, a zarazem pierwsze centrum handlowe w Koszalinie, oddane do użytku w 2002 roku. Galeria Emka zajmuje 22, 000 m² powierzchni. Obiekt posiada naziemny parking na 550 samochodów. W 2017 Galeria Emka została gruntownie odnowiona i zmodernizowana, a 20 maja 2017 r. nastąpiło ponowne jej otwarcie.
Na pierwszym piętrze znajdują się sklepy tj. CCC, Deichmann, Martes Sport, Carry, Pepco. Dostępna jest także strefa foodcourt. W grudniu 2016 otwarto 2-poziomowy sklep szwedzkiej sieci odzieżowej H&M
W marcu 2023 roku, nastąpiło otwarcie kolejnej fazy obiektu a wśród nowych najemców znalazły się takie firmy jak: Just Gym, Half Price, Jysk, Sinsay oraz kino Helios.
Ilość najemców
- 70
Godziny Otwarcia
9:00 - 21:00
(Stokrotka 7:30 - 22:00)
Dla centrum handlowego M EMKA należącego do LCP Corentin Investments Sp. z o.o. przeprowadziliśmy analizy ryzyk pod kątem transformacji biznesu i zmian społecznych wywołanych zmianą klimatu zgodnie z wytycznymi TCFD (Task Force on Climate-related Financial Disclosures).
Rozpoznanie ryzyk i szans jakie powstają w kontekście zmian klimatu pozwala na lepsze przygotowanie budynku i jego otoczenia do zmian na rynku. Nowe wymagania technologiczne, prawne i społeczne mogą powodować większe nakłady inwestycyjne. Mogą również przyczyniać się do zmian pozytywnych takich jak ograniczenie zużycia energii i wody, redukcja produkowanych odpadów lub pozytywniejsze postrzeganie danego budynku. Dla budynku wyznaczono również odpowiednie współczynniki, które będą monitorowane. W zakresie ryzyk transformacji, ocenie podlegać będzie: ograniczenie zużycia energii, wody, odpadów oraz wykorzystanie terenów zielonych.
W zakresie ryzyk społecznych, obiekt został oceniony pod kątem narażenia na szereg zagrożeń społecznych. Dla każdego rozpoznanego ryzyka dobrano przykłady realnych działań przekładających się na pozytywny wkład w społeczność lokalną. Ocenę przeprowadzono z wykorzystaniem danych stanowiących potwierdzenie występowania poszczególnych zagrożeń społecznych w otoczeniu obiektu oraz ich nasilenia. Składają się na niego różnorodne badania zrealizowane przez instytucje publiczne i prywatne na poziomie adekwatnym do skali każdego z problemów: najbliższego otoczenia, dzielnicowym, miejskim i ogólnopolskim.