SBU w Zabrzu to kompleks trzech budynków magazynowych, doskonale skomunikowany z centrum miasta i pozostałą częścią aglomeracji śląskiej.
Nieruchomość położona jest tuż obok drogi krajowej 88 biegnącej przez Śląsk i województwo opolskie. Droga na dalszym odcinku łączy się autostradą A1 oraz A4, zapewniając szybką komunikację z każdą częścią kraju.
Multipark Zabrze to łącznie 5.000 m kw. powierzchni najmu. Obiekt w swojej ofercie posiada funkcjonalnie zaprojektowane budynki, pozwalające na elastyczną aranżację wnętrz zarówno magazynowych jak i biurowych.
Budynki podzielone są na moduły, a każdy z nich posiada zaplecze biurowo-socjalne oraz powierzchnie magazynowe, idealne do prowadzenia każdej formy działalności.
Podobnie jak w przypadku innych SBU pod marką Multipark, dostępne w projekcie lokale wraz z nowoczesną powierzchnią biurową mogą być wykorzystywane na potrzeby powierzchni wystawienniczej, logistyki ostatniej mili, powierzchni magazynowej, usługowej, sklepu internetowego, ale też lekkiej produkcji czy punktu odbioru detalicznego
Mapa lokalizacji
Breeam
Dla centrum handlowego Multipark Zabrze należącego do LCP Arrington Sp. z o.o. przeprowadziliśmy analizy ryzyk pod kątem transformacji biznesu i zmian społecznych wywołanych zmianą klimatu zgodnie z wytycznymi TCFD (Task Force on Climate-related Financial Disclosures).
Rozpoznanie ryzyk i szans jakie powstają w kontekście zmian klimatu pozwala na lepsze przygotowanie budynku i jego otoczenia do zmian na rynku. Nowe wymagania technologiczne, prawne i społeczne mogą powodować większe nakłady inwestycyjne. Mogą również przyczyniać się do zmian pozytywnych takich jak ograniczenie zużycia energii i wody, redukcja produkowanych odpadów lub pozytywniejsze postrzeganie danego budynku. Dla budynku wyznaczono również odpowiednie współczynniki, które będą monitorowane. W zakresie ryzyk transformacji, ocenie podlegać będzie: ograniczenie zużycia energii, wody, odpadów oraz wykorzystanie terenów zielonych.
W zakresie ryzyk społecznych, obiekt został oceniony pod kątem narażenia na szereg zagrożeń społecznych. Dla każdego rozpoznanego ryzyka dobrano przykłady realnych działań przekładających się na pozytywny wkład w społeczność lokalną. Ocenę przeprowadzono z wykorzystaniem danych stanowiących potwierdzenie występowania poszczególnych zagrożeń społecznych w otoczeniu obiektu oraz ich nasilenia. Składają się na niego różnorodne badania zrealizowane przez instytucje publiczne i prywatne na poziomie adekwatnym do skali każdego z problemów: najbliższego otoczenia, dzielnicowym, miejskim i ogólnopolskim.